Stari prikaz sajta klikom na Desktop verziju u dnu strane. Nemamo prodaju na rate. Isporuka po Srbiji za 24h. Porudžbine van radnog vremena direktno preko sajta ili porukom (sms, whatsup, viber)

Google Pixel 7 Pro Test

25.01.2023. // Proizvođač: Google

Sadržaj pakovanja

  • Pametni telefon
  • USB tip C kabl
  • USB tip C na USB adapter tipa A
  • Spojnica za SIM ležište
  • Uputstvo
Specifikacije Dimenzije i težina 162.9 x 76.6 x 8.9 mm, težina 212 grama Materijali izrade Aluminijumski okvir, Corning Gorilla Glass Victus Ekran 6.7 inča, 1440x3120 piksela (19.5:9), LTPO AMOLED, 512 ppi, automatsko podešavanje svetline, AlwaysOn Display, Corning Gorilla Glass Victus, HDR10+, brzina osvežavanja 120Hz Operativni sistem Android 13, Pixel skin Platforma Čipset Google Tensor G2 (5nm), čipset je kreirao Samsung na bazi Exynos-a, razlika je u dodatnom DSP-u za AI računarstvo Memorija 8/12GB RAM
128/256/512GB interna memorija
Bez memorijske kartice
UFS 3.1
LPDDR5 RAM Bežični interfejsi Wi-Fi a/b/g/n/ac/ax,
Wi-Fi 6E, tri-band,
Bluetooth 5.2, NFC
LTE: poboljšani 4x4 MIMO,
5G
UVB Net Dual SIM, nanoSIM
eSIM Navigacija GPS/Beidou/Galileo - GPS sa dva opsega Senzori i konektori USB tip C (USB 3.2), USB OTG
Akcelerometar, senzor blizine, senzor ambijentalnog svetla, žiroskop, geomagnetni senzor, Holov senzor, kompas, barometar Glavna kamera Glavna kamera sa 3 modula
- Glavna: 50 MP, 1.2 μm, F1.9, PDAF, OIS, laserski autofokus
- Ultra široki ugao: 12 MP, F2.2, 1.25 μm
- Telefoto: 48 MP, OIS, F3.5, 0.7 μm, 5x optički zum, 30x digitalni zum
4K video snimanje Prednja kamera 10.8 MP Bokeh efekat, razni dodatni efekti, autofokus Baterija Li-Ion 5000 mAh
Brzo bežično punjenje (23W sa žičnim punjačem, 12W Ki bežično), obrnuto bežično punjenje (do 5W)
PD 3.0 Stepen zaštite IP68 Boje Obsidijan, sneg, lešnik Zvuk Dva zvučnika Sistem plaćanja Google Pay Posebnosti Ne Pozicioniranje

Google i dalje insistira na tome da proizvodi hardver, što je nekarakteristično za softversku kompaniju i donekle podseća na Microsoftovu tvrdoglavost. S obzirom na to koliko godina Google to radi, mogao bi se očekivati neki opipljiv rezultat, ali Pixel linija ostaje ograničena, zastupljena u ograničenom broju zemalja. Do porasta prodaje Pixel-a 6 je najviše došlo zbog povećanja cena iPhone-a, nedostatka ponuda drugih kompanija. Kupci Pixel uređaja obično vide ove uređaje kao pristupačne vodeće proizvode i nemaju iskustva sa njima. Mali deo kupaca su posvećeni ljubitelji Pixel-a koji biraju ove uređaje zbog kvaliteta fotografije, koja se, međutim, ne razlikuje mnogo od ostalih vodećih modela.

U 2022-2023, izbor Pixel-a je alternativa za Samsung ili iPhone, ovde nema svesnog izbora Pixela. Kao rezultat toga, broj onih koji ostaju na Pixelu je minimalan.

Dizajn, dimenzije, kontrole

Kod Pixel linije mi se uvek sviđa dizajn modela, odabrani su dobri materijali. Nova generacija je identična prethodnoj, nema promena kao takve. Kod Pixel 7 Pro modela vidimo kombinaciju metalnog okvira i stakla (Corning Gorilla Glass Victus). Dostupne su tri boje - Obsidian, Snow, Hazel.

Obratite pažnju na to kakav je blok kamera na zadnjem panelu, daje uređaju simetriju, na stolu pametni telefon leži na ovom bloku, što nije loše. Vadeći Pixel iz džepa, ne dodirujete ivicu kamere, nema nedostataka. Oni koji žele da koriste futrolu uopšte neće primetiti blok kamere, on će biti skriven. Ako ne koristite futrolu, prašina će se skupljati na ivicama jedinice kamere.

Dimenzije pametnog telefona su 162.9 x 76.6 x 8.9 mm, a težina je 212 grama. Daleko od toga da je mali, uporediv po veličini sa S22 Ultra, estetika je ista. Zbog zaobljenih ivica ekrana u ruci dobro leži. Sviđa mi se ova veličina, uređaj je muški.

Sa desne strane je upareni taster za jačinu zvuka, a tu je i dugme za napajanje. Na levoj strani je otvor za SIM karticu, ovo je uobičajeni nanoSIM, možete instalirati i eSIM. Na dnu se nalazi zvučnik i USB Tip C konektor, uređaj ima nekoliko mikrofona, sistem za smanjenje buke radi dobro bez ikakve mane.

Otpornost na vodu IP68, a dizajn uopšte nije lošiji od vodećih kompanija drugih kompanija, uređaj bi skoro uvek trebalo da preživi slučajne padove.

Senzor otiska prsta je ugrađen u ekran, za razliku od prethodne generacije, ovde nema zamerki, radi brzo i dobro.

Ekran

Pixel 7 Pro koristi LPTO matricu, pogledajmo tehničke specifikacije ekrana: 6.7 inča, 1440x3120 piksela (19.5: 9), LTPO AMOLED, 512 ppi, automatska kontrola osvetljenja, AlwaysOn Display, Corning Gorilla Glass Victus+, brzina osvežavanja 120Hz.

Nažalost, prilagodljiva podešavanja osvetljenja su takva da osvetljenost uveliko varira, često se prave greške u vrednosti za određene uslove. Ovaj problem se jednostavno rešava: sistem smanjuju osvetljenost, štedi energiju. Ne sviđa mi se to, očigledno ima mnogo prostora za napredak.

Podešavanja ekrana izgledaju jednostavno.

Postoji AlwaysOn Display režim, takođe je jednostavan.

Čipset, performanse, memorija

Kao i prošle godine, ovde postoji „sopstveni“ procesor Tensor G2, samo što ga je kreirao Samsung na osnovu Exynos-a. Odvojeni DSP za AI algoritme - to su sve razlike u odnosu na originalni procesor.

Hlađenje procesora nije implementirano na najbolji način, kao rezultat toga, frekvencija pada u mnogim zadacima, pametni telefon treba da se ohladi.

Količina RAM-a je 8/12GB, količina interne memorije je 128, 256 ili 512GB. Nema memorijskih kartica. Performanse su na očekivanom nivou, uređaj ne usporava. Pogledajte rezultate sintetičkih testova.

Baterija

Ugrađena Li-Ion baterija ima kapacitet od 5000 mAh, na papiru podržava Pover Delivery 3.0. I ovde vidimo potpuno ponavljanje prošle godine, ništa se nije promenilo.

Dozvolite mi da počnem tako što ću reći da sistem hlađenja Pixel 7 Pro modela nije dobar, ne odgovara zadacima uređaja, i kao rezultat toga, uvek se zagreva u bilo kom zadatku. Mislim da je to bila odluka inženjera koji jednostavno nemaju iskustva u stvaranju ovakvih uređaja. To dovodi do brojnih neprijatnih posledica, na primer, kada koristite Wi-Fi ili prenos podataka preko mobilne mreže, možete doživeti da će aplikacija biti suspendovana. Kamera može odbiti da snimi video ili čak fotografije.

Podrška za Pover Delivery 3.0 u Pixelu postoji samo na papiru, u stvarnosti standard nije podržan ili je implementiran na takav način da je nemoguće prepoznati njegovo postojanje. Za početak, kada je potpuno ispražnjen, Pixel se možda neće puniti iz snažnih punjača (45W ili više). Pokušao sam da napunim uređaj MacBook Pro punjačem (postoji podrška za PD), ali ništa se nije dogodilo. Google reklamira odvojeno punjač od 30W, koji može da napuni uređaj za 50% za 30 minuta. Koristio sam brzo punjenje na 25W, dobio sam 47% za pola sata. Ali vreme kompletnog punjenja je skoro 2 sata, razlog je to što se baterija zagreva.

Za razliku od prošle godine, pozadinski procesori se ubijaju mnogo agresivnije, dajući duže vreme rada. U proseku, uređaj radi oko jedan dan pod opterećenjem (5 sati upaljenog ekrana).

Bežično punjenje, kao i obrnuto punjenje, je mana Pixel-a: isto zagrevanje, brz pad baterije i sporo punjenje i samog uređaja i drugih uređaja.

Opcije komunikacije

GPS radi besprekorno, brzo hvata satelite, hladan start je skoro trenutan. Standardni set tehnologija, ovde je sve na nivou vodećih modela, nema šta da se zameri.

Kamere

Pixel 7 Pro, set kamera se zapravo nije promenio, uređaj dobro snima, ali se zapravo ne izdvaja od konkurencije. Veličina piksela od 1.2 mikrona može se nazvati prednošću, koja vam omogućava da postignete veće detalje u večernjem i noćnom snimanju, ali je rezolucija morala da se žrtvuje, ovde je 50 megapiksela. Telefoto kamera ima zum 5x (optički), postoji širokougaona kamera. Prednja kamera je niske rezolucije, ali slike su prilično živahne.

Interfejs kamere je poznat, prilično je zgodan.

Testirali smo glavnu kameru i uporedili Pixel 7 Pro sa Samsung Z Fold4 i iPhone 14 Pro. Model iz Google-a se ponaša na nivou konkurenata, ali ovde nema jasne prednosti.

Softver

U stvari, pred nama je čisti Android sa manjim izmenama od strane Google-a, uređaj je prazan, Android 13 je u pitanju.

Od novih mogućnosti, primetiću glasovne funkcije.

Ne vidim smisao u opisivanju standardnog Androida, sve je to rađeno više puta.

Utisak    

Nema pritužbi na kvalitet komunikacije. Pred nama je prošlogodišnji model sa malim i vrlo beznačajnim izmenama, inače je skoro sve potpuno isto.

Sa manje ili više produženim vremenom rada, uređaj se zagreva sa svim posledicama – degradacijom brzine i rada i prenosa podataka. S obzirom na cenu, uređaj izgleda bolje od iPhone 14 Pro Max ili Galaxy S22 Ultra, ali sve je negirano njegovim minusima. Prošle godine smo imali poređenje sa S21 Ultra, isto važi i za aktuelne modele.

Dobar modul kamere, ali relativno slabi dodatni moduli. Ispostavilo se da je proizvod iz Google-a kul u dizajnu i veoma sirov u skoro svakom aspektu. Zbog toga ne mogu preporučiti ovaj uređaj za kupovinu bilo kome ko nije ljubitelj Google-a. Egzotičan a ne najbolji, je dobar opis. Zaista, u pametnom telefonu je važno da su svi indikatori ispravno konfigurisani i da daju maksimum. Čak i odličan ekran radi na takav način da morate stalno da ulazite u podešavanja i povećavate osvetljenost. Još jedan pokušaj Google-a nije bio previše zanimljiv.




Cene na sajtu i oglasnim porukama su informativnog karaktera i podložne su dnevnim promenama. Cene su izražene u eurima radi lakšeg snalaženja. Plaćanje se vrši isključivo u dinarima. Objavljene cene su bez pdv-a. Ne garantujemo 100% tačnost objavljenih podataka. Teleko Plus posluje po principu subagenture - poručivanja modela. Postoji mogućnost da nemamo sve oglašene modele na lageru.