Stari prikaz sajta klikom na Desktop verziju u dnu strane. Nemamo prodaju na rate. Isporuka po Srbiji za 24h. Porudžbine van radnog vremena direktno preko sajta ili porukom (sms, whatsup, viber)

Honor Magic 6 Pro Testiramo za Vas

15.09.2024. // Proizvođač: Honor Samsung Samsung Samsung

Karakteristike kamere

Kamera je glavni wow faktor Magic6 Pro. Prvo, neke tehničke informacije. Honor Magic6 Pro ima sistem kamera sa nekoliko neobičnih rešenja:

  • 50 MP, promenljivi otvor blende F1.4-2.0, optička stabilizacija, PDAF, laserski autofokus
  • 50 MP, ultra-širok ugao, F2.0
  • Telefoto 180 MP, F2.6, PDAF, optička stabilizacija, 2,5x optički zum, 5x hibridni zum (optički + digitalni)
  • Prednja kamera 50 MP + TOF 3D (senzor dubine + biometrijski senzor)
  • Snimanje videa na glavnim kamerama 4K 60 kadrova u sekundi (uključujući telefoto i ultraširoku kameru)
  • Video snimanje na prednjoj kameri 4K 30 sličica u sekundi
Selfi kamera i telefoto sočivo

O neobičnim rešenjima. Prvo, prošlo je dosta vremena otkako smo čak i videli TOF 3D senzore na vodećim modelima.

Model se prodaje sa filmom zalepljenim na ekran.

Inače, njegovo prisustvo je potpuno opravdano. Selfiji sa zamućenjem izlaze sjajno. Samo nekoliko primera sa prednje kamere.

Posebno su nam se dopale mogućnosti selfi kamere pri snimanju u teškim uslovima. Prednja kamera nudi snimanje od 1k i 0,8k. Ovi snimci naspram sunca su veoma dobri.

Drugo, telefoto senzor od 180 MP sa optičkim zumom od samo 2,5 puta. Cenili smo genijalnost ovog rešenja kada smo snimali sa hibridnim zumom od 5x. Za teleobjektiv, Honor je uzeo 200 MP Isocell S5KHP3, 1/1,40″ senzor od Samsunga i smanjio ga na 180 MP.

Jaka strana 200 MP su odlični detalji. Ali nedostatak je što je to teško izoštriti ceo okvir. Ispostavilo se da je u centru kadra odlična oštrina ali je sve mutno na ivicama. Za teleobjektiv ovo nije problem jer tu sliku treba centrirati.

Kao rezultat toga, 5x režim može postati omiljeni. Osim toga, imajte na umu da su neki snimci snimljeni u teškim uslovima (sumrak, zalazak sunca).

Širokougaoni modul

Ultra-širokougaoni režim ne donosi ništa manje radosti. Iz nekog razloga, mnogi proizvođači više vole da uštede novac i instaliraju senzore niske rezolucije. Kao rezultat toga, „ultra-wide” postaje beskorisni dodatak. Honor ima senzor od 50 MP.

Pogledajte neke primere. Ultraširokougaoni modul je možda i zanimljiviji od glavnog.

I na kraju, još dve fotografije. Na obe je prst slučajno ušao u okvir. Sa Honor Magic6 Pro postoji stalni problem u ultra-širokougaonom režimu. Telefon je težak (225 g), sa blago zakošenim ivicama, tako da podsvesno želite da ga čvršće zgrabite i pojavi se prst u kadru. Ranije korišćeni Galaxy S23 Ultra je takođe težak ali zahvaljujući kućištu sigurnije se oseća u ruci.

Glavna stvar ovde je da su oba kadra snimljena u senci a pozadina je svetla: svetli zidovi od kojih se reflektuje sunce. Bez visokokvalitetnog HDR-a, dobra fotografija ne bi bila moguća.

Noćno fotografisanje

"Noć svetlosti" u parku sa umetničkim osvetljenjimam iskoristili smo za testiranje noćne fotografije.

Zaista su dopadljivi algoritmi Honor Magic6 Pro koji su samouvereno ali taktično ispravili sliku.

I, naravno, bili smo zadovoljni što se svi režimi snimanja mogu koristiti čak i noću.

Evo i ultraširokougaone kamere, zahvaljujući kojoj je bilo moguće snimiti celu projekciju na palati.

Izvođenje projekcije na palati je poseban užitak. Pogledajte nekoliko fotografija ispod.

Glavna kamera

Glavna kamera daje konstantno dobre rezultate. Svi snimci su snimljeni po principu „uperi i pucaj“.

Upravo takav treba da bude vodeći telefon. Dakle, ako je kupac platio mnogo novca za telefon, ne treba da se zamara sa podešavanjima, sve mora da funkcioniše samo od sebe.

Trajanje baterije

Honor je inovativna kompanija pa je tako telefon dobio silicijum-karbonsku bateriju koja sa istom veličinom ima kapacitet od 10% više, odnosno ne 5000 mAh već 5500 mAh. Kompanija, inače, odlično ističe inovacije u meniju telefona.

Komplet uključuje adapter koji telefon puni do 100% za 44 minuta. I do 83% za 30 minuta. Istovremeno, za razliku od ostalih vodećih kompanija, Honor nije dodao mogućnost ograničenja punjenja na 70-80%. U podešavanjima postoji samo opcija koja omogućava telefonu da se napuni nešto manje od 100%.

Bilo bi veoma interesantno pratiti degradaciju baterije jer je sada vek trajanja baterije odličan. I prilično smo zadovoljni kako telefon troši bateriju u teškim aplikacijama.

Na primer, evo 2 snimka ekrana iz PUBG-a. Nakon pola sata igre, potrošnja na nivou osvetljenosti od oko 70% bila je samo 5%. To jest, za sat vremena igre telefon troši samo 10%. Većina uređaja troši dva puta više.

Ako govorimo o manje stresnim zadacima, na primer, igramo i Play Station 1 emulator, onda telefon troši oko 7-8% na sat.

U PCMark testu koji simulira svakodnevne zadatke, telefon je dobio prosečan rezultat od 8,5 sati. Razlog je taj što se test sprovodi pri maksimalnoj ručnoj osvetljenosti ekrana. A Honor Magic6 Pro ima neobično visok nivo. Tipično, proizvođači ograničavaju ručni nivo osvetljenosti na 500-600 nita. Za Honor je 800 nita. Inače, u automatskom režimu osvetljenost ekrana je 1600 nita. Dakle, na suncu je ekran savršeno čitljiv ali aktivno troši bateriju.

Performanse i vodeće karakteristike

Pre rada sa Honor Magic6 Pro, mislili smo da je Snapdragon 8 Gen 3 čipset bio izuzetno neuspešan. Ako pogledate Samsung, možete videti da proizvođač nije uspeo da smanji temperaturu. Sistem hlađenja ne može da se nosi sa zadacima a na testu AnTuTu v10 rezultat (1,7 miliona poena) je samo 200 hiljada poena veći od onog kod prethodne generacije.

Poređenja radi, Honor Magic6 Pro pouzdano postiže 2,1 milion poena.

Sa takvim performansama, telefon može da se nosi sa bilo kojim zadatkom. Na pomenutom PS1 emulatoru, performanse telefona su dovoljne za prikaz slike sa skaliranjem od 16x. Da razumemo, 9x je za udobno igranje na 4K ekranu.

Pored toga, telefon je do kraja ispunjen svim vrstama „karaktera“ koje naučite dok ga koristite. Na primer, postavljanjem svog telefona horizontalno, otkrili smo da može da radi kao stoni sat koji takođe razume kada ga neko pogleda.

Veoma cool opcija ako svoj telefon postavite na postolje na noćnom ormariću. Otvorili ste oči a telefon vam je odmah pokazao koliko je sati.

Ekran bez PVM-a

Objavljivali smo materijale na ovu temu iz kojih smo zaključili da ni profesionalni recenzenti ne razumeju u potpunosti kako sve funkcioniše. Dakle, hajde da ponovimo ukratko.

Dakle, AMOLED i OLED ekrani su skloni treperenju kada je osvetljenost smanjena. Ovo obično počinje kada je osvetljenost ispod 50%. Govorimo o treperenju pozadinskog osvetljenja. Mi ne primećujemo treperenje ali naše oči i mozak primećuju i počinju da se umaraju.

Rešenje problema do kojeg su se pojavili proizvođači je povećanje frekvencije treperenja do tog nivoa da je nevidljiva. To jest, vrednost je od 3000 Hz. Iako, u principu, već od 1440 Hz treperenje ne stvara probleme. Honor je ušao u marketing i izbacio ekran sa frekvencijom treperenja od 4320 Hz, o čemu s ponosom piše u meniju telefona.

Meni čak ima i punopravnu animaciju koja pokazuje da pozadinsko osvetljenje ekrana u početku radi na frekvenciji od 480 Hz a zatim se povećava na 4.320 Hz. Shodno tome, frekvencija treperenja pozadinskog osvetljenja raste na 4320 Hz samo kada je osvetljenost telefona na niskom nivou. Pri visokoj osvetljenosti, ekran radi na 480 Hz.

Stalno držanje frekvencije pozadinskog osvetljenja na 4320 Hz je neefikasno u smislu potrošnje baterije i utiče na kvalitet prikaza boja ali ne onoliko koliko su pisale neke kritike.

Recenzenti su jednostavno kliknuli na opciju za zaštitu očiju „Uključeno ceo dan“ i bili su užasnuti prikazom boja. Činjenica je da opcije „Zaštita vida“ i pozadinsko osvetljenje ultra visoke frekvencije nisu ni na koji način povezani. Zaštita za oči jednostavno filtrira plavo svetlo. A telefon automatski podešava frekvenciju pozadinskog osvetljenja, bez obzira na filtriranje plavog svetla.

Ako se pitate kako se prikaz boja pogoršava, evo primera. Na minimalnoj osvetljenosti, boje se malo gube.

Međutim, za korisnika su to sitnice jer se ekran sa niskom osvetljenošću obično koristi za udobno čitanje uveče pre spavanja. I kakva je razlika što pozadina nije bela već sa blagom sivom nijansom. A ako ga čitate na crnoj pozadini, razlika se uopšte ne primećuje.

Šta nam se nije dopalo: Honor, gde je veštačka inteligencija?

Nedostaju mogućnosti veštačke inteligencije.

Honor je na prezentaciji predstavio cool mogućnosti veštačke inteligencije. Na primer, neko vam je poslao adresu, vi možete odmah da prevučete prst na bočni panel sa ikonom mape i ruta će odmah biti iscrtana. Super! Ali radi samo sa Google mapama. Plus, opcija ne radi u Telegramu. Radi u messegneru i WhatsApp-u.

Sjajna opcija koja vam omogućava da istaknete bilo koji tekst na fotografiji.

Osim toga, ne postoje mogućnosti koje imaju Google ili Galaxy S24 Ultra, kada će vam ugrađene neuronske mreže pomoći da napišete tekst ili generišete sliku.

Uzgred, o slikama! Slikali smo se sa prelepom kapijom u pozadini. Sve je u redu, ali slučajna prolaznica se našla u kadru. Na Samsungu bismo je lako obrisali, Honor Magic6 Pro jednostavno nema takvu opciju. Naravno, aplikaciju možete preuzeti sa Google-a. Ali dobre aplikacije se plaćaju. A kupac je već platio vodeći Honor model.

Ovako Samsung uklanja strance sa fotografija. Rezultat nije idealan, neke aplikacije mogu bolje, ali se plaćaju.

Možda će Honor vremenom rešiti ovaj problem pošto će telefon dobiti 4 verzije Androida i dobijaće bezbednosne zakrpe na 5 godina.

 

 

 

 

 

 

 

Karakteristike kamere

Kamera je glavni wow faktor Magic6 Pro. Prvo, neke tehničke informacije. Honor Magic6 Pro ima sistem kamera sa nekoliko neobičnih rešenja:

  • 50 MP, promenljivi otvor blende F1.4-2.0, optička stabilizacija, PDAF, laserski autofokus
  • 50 MP, ultra-širok ugao, F2.0
  • Telefoto 180 MP, F2.6, PDAF, optička stabilizacija, 2,5x optički zum, 5x hibridni zum (optički + digitalni)
  • Prednja kamera 50 MP + TOF 3D (senzor dubine + biometrijski senzor)
  • Snimanje videa na glavnim kamerama 4K 60 kadrova u sekundi (uključujući telefoto i ultraširoku kameru)
  • Video snimanje na prednjoj kameri 4K 30 sličica u sekundi
Selfi kamera i telefoto sočivo

O neobičnim rešenjima. Prvo, prošlo je dosta vremena otkako smo čak i videli TOF 3D senzore na vodećim modelima.

Model se prodaje sa filmom zalepljenim na ekran.

Inače, njegovo prisustvo je potpuno opravdano. Selfiji sa zamućenjem izlaze sjajno. Samo nekoliko primera sa prednje kamere.

Posebno su nam se dopale mogućnosti selfi kamere pri snimanju u teškim uslovima. Prednja kamera nudi snimanje od 1k i 0,8k. Ovi snimci naspram sunca su veoma dobri.

Drugo, telefoto senzor od 180 MP sa optičkim zumom od samo 2,5 puta. Cenili smo genijalnost ovog rešenja kada smo snimali sa hibridnim zumom od 5x. Za teleobjektiv, Honor je uzeo 200 MP Isocell S5KHP3, 1/1,40″ senzor od Samsunga i smanjio ga na 180 MP.

Jaka strana 200 MP su odlični detalji. Ali nedostatak je što je to teško izoštriti ceo okvir. Ispostavilo se da je u centru kadra odlična oštrina ali je sve mutno na ivicama. Za teleobjektiv ovo nije problem jer tu sliku treba centrirati.

Kao rezultat toga, 5x režim može postati omiljeni. Osim toga, imajte na umu da su neki snimci snimljeni u teškim uslovima (sumrak, zalazak sunca).

Širokougaoni modul

Ultra-širokougaoni režim ne donosi ništa manje radosti. Iz nekog razloga, mnogi proizvođači više vole da uštede novac i instaliraju senzore niske rezolucije. Kao rezultat toga, „ultra-wide” postaje beskorisni dodatak. Honor ima senzor od 50 MP.

Pogledajte neke primere. Ultraširokougaoni modul je možda i zanimljiviji od glavnog.

I na kraju, još dve fotografije. Na obe je prst slučajno ušao u okvir. Sa Honor Magic6 Pro postoji stalni problem u ultra-širokougaonom režimu. Telefon je težak (225 g), sa blago zakošenim ivicama, tako da podsvesno želite da ga čvršće zgrabite i pojavi se prst u kadru. Ranije korišćeni Galaxy S23 Ultra je takođe težak ali zahvaljujući kućištu sigurnije se oseća u ruci.

Glavna stvar ovde je da su oba kadra snimljena u senci a pozadina je svetla: svetli zidovi od kojih se reflektuje sunce. Bez visokokvalitetnog HDR-a, dobra fotografija ne bi bila moguća.

Noćno fotografisanje

"Noć svetlosti" u parku sa umetničkim osvetljenjimam iskoristili smo za testiranje noćne fotografije.

Zaista su dopadljivi algoritmi Honor Magic6 Pro koji su samouvereno ali taktično ispravili sliku.

I, naravno, bili smo zadovoljni što se svi režimi snimanja mogu koristiti čak i noću.

Evo i ultraširokougaone kamere, zahvaljujući kojoj je bilo moguće snimiti celu projekciju na palati.

Izvođenje projekcije na palati je poseban užitak. Pogledajte nekoliko fotografija ispod.

Glavna kamera

Glavna kamera daje konstantno dobre rezultate. Svi snimci su snimljeni po principu „uperi i pucaj“.

Upravo takav treba da bude vodeći telefon. Dakle, ako je kupac platio mnogo novca za telefon, ne treba da se zamara sa podešavanjima, sve mora da funkcioniše samo od sebe.

Trajanje baterije

Honor je inovativna kompanija pa je tako telefon dobio silicijum-karbonsku bateriju koja sa istom veličinom ima kapacitet od 10% više, odnosno ne 5000 mAh već 5500 mAh. Kompanija, inače, odlično ističe inovacije u meniju telefona.

Komplet uključuje adapter koji telefon puni do 100% za 44 minuta. I do 83% za 30 minuta. Istovremeno, za razliku od ostalih vodećih kompanija, Honor nije dodao mogućnost ograničenja punjenja na 70-80%. U podešavanjima postoji samo opcija koja omogućava telefonu da se napuni nešto manje od 100%.

Bilo bi veoma interesantno pratiti degradaciju baterije jer je sada vek trajanja baterije odličan. I prilično smo zadovoljni kako telefon troši bateriju u teškim aplikacijama.

Na primer, evo 2 snimka ekrana iz PUBG-a. Nakon pola sata igre, potrošnja na nivou osvetljenosti od oko 70% bila je samo 5%. To jest, za sat vremena igre telefon troši samo 10%. Većina uređaja troši dva puta više.

Ako govorimo o manje stresnim zadacima, na primer, igramo i Play Station 1 emulator, onda telefon troši oko 7-8% na sat.

U PCMark testu koji simulira svakodnevne zadatke, telefon je dobio prosečan rezultat od 8,5 sati. Razlog je taj što se test sprovodi pri maksimalnoj ručnoj osvetljenosti ekrana. A Honor Magic6 Pro ima neobično visok nivo. Tipično, proizvođači ograničavaju ručni nivo osvetljenosti na 500-600 nita. Za Honor je 800 nita. Inače, u automatskom režimu osvetljenost ekrana je 1600 nita. Dakle, na suncu je ekran savršeno čitljiv ali aktivno troši bateriju.

Performanse i vodeće karakteristike

Pre rada sa Honor Magic6 Pro, mislili smo da je Snapdragon 8 Gen 3 čipset bio izuzetno neuspešan. Ako pogledate Samsung, možete videti da proizvođač nije uspeo da smanji temperaturu. Sistem hlađenja ne može da se nosi sa zadacima a na testu AnTuTu v10 rezultat (1,7 miliona poena) je samo 200 hiljada poena veći od onog kod prethodne generacije.

Poređenja radi, Honor Magic6 Pro pouzdano postiže 2,1 milion poena.

Sa takvim performansama, telefon može da se nosi sa bilo kojim zadatkom. Na pomenutom PS1 emulatoru, performanse telefona su dovoljne za prikaz slike sa skaliranjem od 16x. Da razumemo, 9x je za udobno igranje na 4K ekranu.

Pored toga, telefon je do kraja ispunjen svim vrstama „karaktera“ koje naučite dok ga koristite. Na primer, postavljanjem svog telefona horizontalno, otkrili smo da može da radi kao stoni sat koji takođe razume kada ga neko pogleda.

Veoma cool opcija ako svoj telefon postavite na postolje na noćnom ormariću. Otvorili ste oči a telefon vam je odmah pokazao koliko je sati.

Ekran bez PVM-a

Objavljivali smo materijale na ovu temu iz kojih smo zaključili da ni profesionalni recenzenti ne razumeju u potpunosti kako sve funkcioniše. Dakle, hajde da ponovimo ukratko.

Dakle, AMOLED i OLED ekrani su skloni treperenju kada je osvetljenost smanjena. Ovo obično počinje kada je osvetljenost ispod 50%. Govorimo o treperenju pozadinskog osvetljenja. Mi ne primećujemo treperenje ali naše oči i mozak primećuju i počinju da se umaraju.

Rešenje problema do kojeg su se pojavili proizvođači je povećanje frekvencije treperenja do tog nivoa da je nevidljiva. To jest, vrednost je od 3000 Hz. Iako, u principu, već od 1440 Hz treperenje ne stvara probleme. Honor je ušao u marketing i izbacio ekran sa frekvencijom treperenja od 4320 Hz, o čemu s ponosom piše u meniju telefona.

Meni čak ima i punopravnu animaciju koja pokazuje da pozadinsko osvetljenje ekrana u početku radi na frekvenciji od 480 Hz a zatim se povećava na 4.320 Hz. Shodno tome, frekvencija treperenja pozadinskog osvetljenja raste na 4320 Hz samo kada je osvetljenost telefona na niskom nivou. Pri visokoj osvetljenosti, ekran radi na 480 Hz.

Stalno držanje frekvencije pozadinskog osvetljenja na 4320 Hz je neefikasno u smislu potrošnje baterije i utiče na kvalitet prikaza boja ali ne onoliko koliko su pisale neke kritike.

Recenzenti su jednostavno kliknuli na opciju za zaštitu očiju „Uključeno ceo dan“ i bili su užasnuti prikazom boja. Činjenica je da opcije „Zaštita vida“ i pozadinsko osvetljenje ultra visoke frekvencije nisu ni na koji način povezani. Zaštita za oči jednostavno filtrira plavo svetlo. A telefon automatski podešava frekvenciju pozadinskog osvetljenja, bez obzira na filtriranje plavog svetla.

Ako se pitate kako se prikaz boja pogoršava, evo primera. Na minimalnoj osvetljenosti, boje se malo gube.

Međutim, za korisnika su to sitnice jer se ekran sa niskom osvetljenošću obično koristi za udobno čitanje uveče pre spavanja. I kakva je razlika što pozadina nije bela već sa blagom sivom nijansom. A ako ga čitate na crnoj pozadini, razlika se uopšte ne primećuje.

Šta nam se nije dopalo: Honor, gde je veštačka inteligencija?

Nedostaju mogućnosti veštačke inteligencije.

Honor je na prezentaciji predstavio cool mogućnosti veštačke inteligencije. Na primer, neko vam je poslao adresu, vi možete odmah da prevučete prst na bočni panel sa ikonom mape i ruta će odmah biti iscrtana. Super! Ali radi samo sa Google mapama. Plus, opcija ne radi u Telegramu. Radi u messegneru i WhatsApp-u.

Sjajna opcija koja vam omogućava da istaknete bilo koji tekst na fotografiji.

Osim toga, ne postoje mogućnosti koje imaju Google ili Galaxy S24 Ultra, kada će vam ugrađene neuronske mreže pomoći da napišete tekst ili generišete sliku.

Uzgred, o slikama! Slikali smo se sa prelepom kapijom u pozadini. Sve je u redu, ali slučajna prolaznica se našla u kadru. Na Samsungu bismo je lako obrisali, Honor Magic6 Pro jednostavno nema takvu opciju. Naravno, aplikaciju možete preuzeti sa Google-a. Ali dobre aplikacije se plaćaju. A kupac je već platio vodeći Honor model.

Ovako Samsung uklanja strance sa fotografija. Rezultat nije idealan, neke aplikacije mogu bolje, ali se plaćaju.

Možda će Honor vremenom rešiti ovaj problem pošto će telefon dobiti 4 verzije Androida i dobijaće bezbednosne zakrpe na 5 godina.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




Cene na sajtu i oglasnim porukama su informativnog karaktera i podložne su dnevnim promenama. Cene su izražene u eurima radi lakšeg snalaženja. Plaćanje se vrši isključivo u dinarima. Objavljene cene su bez pdv-a. Ne garantujemo 100% tačnost objavljenih podataka. Teleko Plus posluje po principu subagenture - poručivanja modela. Postoji mogućnost da nemamo sve oglašene modele na lageru.